wtorek, 23 października 2012

Piwo Kołobrzeskie - Jasne Niepasteryzowane

Przedstawiam piwo Piwo Kołobrzeskie Jasne Niepasteryzowane.


Zawartość ekstraktu: 11,6% wag.

Zawartość alkoholu: 4,5% obj.

Kolor: złoty, klarowny.

Zapach: słodowo-chmielowy.

Smak: słodowo-chmielowy, w tle wyraźna goryczka.

Piana: kremowa, dziurawa, średnio wysoka, szybko opada, zostawia osady na ściankach szklanki.

Pasteryzacja: nie.

Termin przydatności do spożycia: 4-5 tygodni.

Opakowanie: butelka 0,5l, bezzwrotna.

Producent: KOWAL Minibrowar KoszalinPodsumowanie:

Na dzisiejszą degustację wybrałem piwo od koszalińskiego Kowala, którym jest Piwo Kołobrzeskie Jasne Niepasteryzowane. Piwo ma bardzo ładną barwę, choć jak na niefiltrowane piwo, jest dla mnie za klarowne. Piana piwa jest dziurawa i znika bardzo, ale to bardzo szybko. Jeśli chodzi o zapach, to bardzo miło się zaskoczyłem, zapach naprawdę może się podobać. W smaku już niestety jest gorzej. Piwo jest słodowo-chmielowe, z wyraźną goryczką w tle, jakkolwiek wszystkie te nuty momentalnie zanikają w trakcie picia, nie cieszą długo kubków smakowych. Smak jest dość płaski. Piwo jest średnio wysycone. Butelkę Piwa Kołobrzeskiego ozdabia bardzo ładna etykieta, szczerze mówiąc, to ze względu na jej urok te piwo zakupiłem. Przedstawia przedwojenny Kołobrzeg, taka jakby przedwojenna widokówka, ja takie strasznie lubię. Dodatkowo zawiera wszelkie najważniejsze info. Ogólnie, piwo ustawione w lodówce kusi, degustacyjnie jest już troszkę gorzej. Ja sam spróbowałem, można rzecz, że 'zaliczyłem' i chyba na tym się skończy, no chyba że, dane mi będzie niedługo odwiedzić Kołobrzeg i w knajpie nie będzie nic lepszego.

Moja ocena: 
Kolor: - 7
Piana: - 5
Zapach: - 9
Smak: - 6
Etykieta: - 8

Ocena końcowa: 7,03/10

Cena: 5,99 PLN [AFROALKO - Gdynia-Obłuże]

5 komentarzy:

 1. Ja dziś właśnie wypiłem to piwko,zgadzam się z Tomkiem w 90% opisu. Tylko na temat smaku się nie zgodzę dla mnie to piwko ma fajny smak nie za gorzkie nie za słodkie, nie rozwodnione jak niektóre znane marki, akurat takie lubię. Może dlatego że piłem bezpośrednio z butelki a nie z pokala."Z butelki smakuje zawsze lepiej" ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Popieram mojego przedmówcę bardzo dobre piwo polecam również Kołobrzeskie ciemne oba mają o wiele wiele lepszy smak niz te tzw popularne sieciowe marki

  OdpowiedzUsuń
 3. Piwo jest pasteryzowane. Taka informacja widnieje na tylnej etykietce. W sumie nie ma to znaczenia. Jest dobry smak. Fajne piwko. 100 razy lepsze od koncernowych szczyn.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy na pewno piłeś to samo piwo, co ja? Po pierwsze zobacz na etykietę piwa, które opisałem. Po drugie, Kołobrzeskie Jasne warzone jest w Połczynie Zdroju, a nie w Koszalinie i prawdopodobnie piłeś to z Połczyna, które jest pasteryzowane.

   Usuń
 4. Witam.Przebywam Obecnie w Kołobrzegu i przypadkiem natrafiłem na to piwo bo wcześniej będac tutaj nie miałem pojęcia że jest browar który wytwarza takie piwo. Zakupiłem je ale jak wrócę do siebie z powrotem to wraz z tatą i bratem którzy lubieją degustować w różnych odmianach piwa wypije i dam wtedy ocenę smaku i innych wartości.

  OdpowiedzUsuń