czwartek, 9 marca 2023

Witbier z Browarem Ukiel po raz piąty!

Parę dni temu, ponownie, który to już raz, odwiedziłem olsztyński Browar Ukiel, by znowu być częścią załogi i ciężko pracować. Powód? Bardzo prosty. Warzenie naszego kooperacyjnego Witbiera. To już piąty sezon, kiedy z 'tatkiem' Maćkiem Uszpolewiczem i  'synkiem' Kamilem Tchorewskim, warzymy belgijskie białe piwo. W 2019 roku, gdy pierwszy raz wspólnie stanęliśmy przy garach, nikt z nas nie spodziewał się, że piwo się przyjmie i będzie jednym z bardziej ulubionych wśród klientów browaru. Piwo zagościło jako stałe sezonowe w portfolio browaru na Żurawiej. 
 
W tym roku, Witbier otrzyma nowe szaty. Nowa etykieta (trzecia już w historii tego piwa), jest właśnie w trakcie przygotowania. Sam jestem ciekawy jak będzie się prezentować i jakie belgijskie motywy będzie można w niej wyczytać. Jak się pojawi, na pewno od razu się z wami nią podzielę, by poznać wasze zdanie na temat odświeżonej szaty Witbiera. 
 
Gotowe piwo, na kranach i w butelkach, pojawi się na majówkę. Ile warek w tym roku zostanie uwarzonych? Wszystko zależy od popytu na to piwo, ale na pewno nie zabraknie go dla wszystkich chętnych. 
 
Poniżej, fotorelacja z ciężkiego piwowarskiego dnia, kiedy to Witbier zaczął nabierać kształtów. Wasze zdrowie!
 

 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz