czwartek, 9 sierpnia 2012

Bottlabel - etykiety na butelki

Dziś chciałbym napisać kilka słów o firmie Bottlabel, która specjalizuje się w produkcji etykiet na butelki, z przeznaczeniem głównie dla wytwórców domowych. Etykiety, które można sobie za pomocą strony firmowej www.bottlabel.com wyprodukować, to etykiety na piwo, na wino i na różne okazje.
 
Sam byłem ciekawy, jak to wszystko wygląda i skorzystałem z promocji, jaką zaoferowała mi firma Bottlabel i zrobiłem sobie jeden komplet (10 sztuk etykiet głównych, krawatek oraz kontr) etykiet na butelki. Wybrałem sobie jeden szablon (Etykieta na piwo 9), kliknąłem i otworzył mi się edytor, gdzie w odpowiednie miejsca wpisać należy teksty, które pojawić się mają na etykiecie głównej, krawatce oraz kontrze. Poniżej edytora treści, mamy kalkulator cenowy, gdzie możemy sobie wybrać ile kompletów etykiet chcemy zamówić. Pod samym widokiem etykiet, mamy także opis danych etykiet. Szablonów etykiet piwnych jest 15 rodzajów, czy to dużo, czy mało oceńcie sami.
 
Korzystając z edytora wyprodukowałem sobie etykiety na własnego, wyimaginowanego witbier'a o nazwie Gdyński Szkuner. Po kilku dniach od wysłania zamówienia, na wskazany przeze mnie adres, przyszła przesyłka z gotowymi etykietami. Każdy rodzaj etykiety (etykieta główna, krawatka i kontra) był zapakowany w oddzielny woreczek foliowy, po dziesięć sztuk każdej. Wszystko włożone i zapakowane dobrze w kopertę z bąbelkami. Do wysyłki dołączona wizytówka firmy plus paragon.
 
Po rozpakowaniu, wziąłem etykiety do rąk. Jakość dość wysoka. Etykiety są robione na dość grubym papierze. Klej wykorzystywane w nich dość mocny. Jak się coś krzywo przyklei, to trudno odkleić i przykleić jeszcze raz. Etykieta główna i kontra bardzo przyjemnie nakleja się na butelkę. Co do krawatki, to zawsze miałem problem. Być może nie umiem naklejać etykiet, nie jestem piwowarem domowym, ale zawsze podczas naklejania, krawatki mi się marszczyły.
 
Efekt, jaki uzyskałem, przedstawiają zdjęcia poniżej.Konkludując chciałbym jeszcze raz powtórzyć, sam nie jestem piwowarem domowym, jakkolwiek inicjatywa firmy Bottlabel nawet mi się podoba. Wszystko ładnie, sprawnie i szybko. Jedynym minusem portalu i to chyba dość dużym, moim skromnym zdaniem, jest jego ... szablonowość. Szablonu nie można edytować, nie można zmienić barw, ilustracji, układu tekstów, etc. Nie można także tworzyć samemu szablonu. Wydaję mi się, że piwowarzy domowi, którzy mieliby korzystać z portalu Bottlabel, mogą mieć wątpliwości natury takiej, że podobne etykiety, tylko z innymi napisami, będą mieli inny domowi piwowarzy. Myślę, tu piszę zupełnie subiektywnie, że firma Bottlabel powinna się skupić na tworzeniu etykiet na zamówienie, tworzeniu etykiet niepowtarzalnych, przeznaczonych dla wyjątkowych produktów naszych zdolnych piwowarów domowych. Jest to oczywiście fajna ciekawostka i fajny pomysł na biznes, jakkolwiek na obecną chwilę zamknięty w pewnych szczelnych ramach, w pewnym standardzie, a wiadomo, że polscy miłośnicy dobrego piwa i piwowarzy domowi, oczekują czegoś więcej niż standard.

3 komentarze:

  1. Dobrze wiedzieć, że jest miejsce, gdzie można bez większych problemów zorganizować etykiety na własne piwo i wino. Pewnie kiedyś skorzystam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiesz co, najlepiej wziąć pożyczkę pozabankową, jeśli chcesz już zakładać firmę. Świetne jest to, że możesz wziąć w prywatnej firmie pożyczkę bez zgłaszania tego. To naprawdę rewolucyjny krok i to właśnie dzięki niemu jesteśmy w stanie rozwijać się w odpowiednim kierunku :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń